Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Ramar / Ram 15229327



*

nr 1522 9327


Ram

med oljetryck, 36x47 cm, yttermått inklusive ram: 50x62 cm


Utrop:

500 kr

Såld:

150 kr

Sista tid för bud online:

måndag 20 februari 2023
kl 18:51:02


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
17/2 07:00:21 1      100 kr
20/2 18:45:52 2      Vinnande bud
20/2 18:46:06 2      justering av budtak


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: oljetryck ram ramar
  • 8161 Bordslampfot
    Upsala-Ekeby, glaserad keramik. Diameter: 20 cm, h..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:53
  • 8068 Fat
    + ägg, Keramik, Paradisverkstan, Öland. Diameter: ..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:27
  • 8090 Fat
    Höganäs + 5 st djupa tallrikar Gabriel. Bredd: 33 ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:29
  • 8236 Litografier
    ett par, ramar med rosetter, yttermått inklusive r..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:16
  • 8079 Lockurna
    Gustavsberg. Höjd: 26 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:07
  • 8089 Oljelampor
    4 st, sten, keramik. Längd: 10-15 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:25




Ladda ner broschyr